PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 12.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Informace patří k životu

VLAŠIM - Informace patří ke stále nezbytnějším potřebám člověka. Důležitou součástí života regionu jsou informace o něm samotném. Proto v mnoha našich městech vznikla a neustále vznikají informační centra. Jedno takové zahájilo činnost i ve Vlašimi.
Sídlí v budově Českého svazu ochránců přírody v Pláteníkově ulici přímo naproti dominantě města - Vlašimské bráně do zámeckého parku.Vchod do kanceláře je hned z průjezdu, první dveře vlevo. Nelze zabloudit.
Centrum vzniklo jako nezisková organizace založená vlašimskými ochránci přírody a dvěma podnikateli Františkem Nohou a Pavlem Röschelem. Podblanické infocentrum je jedním z prvních zhruba roční spolupráce čtyř občanských sdružení ve městě, ochránců přírody, klubu turistů, vlastivědného klubu a astronomické společnosti, na projektu na podporu cestovního ruchu Vlašim - srdce Podblanicka.
Jeho práce především zabírá hlavně oblast turistiky. Tedy turista a kterýkoliv návštěvník se zde dozví mnoho zajímavého o regionu a městě, může si zakoupit mapy a zajímavé publikace speciálně zaměřené na oblast Podblanicka. Může nabídnout vlastně téměř vše, co bylo o Podblanicku vydáno. Mimo publikací o regionu též podrobné mapy, včetně speciálek, informační letáky, materiály vydávané okresním muzeem, ale též i hezké suvenýry. Zajímavou věcí je i například speciální mapa Posázaví určená vodákům, a co je, myslím, velmi dobré, itineráře cykloturistických tras právě po našem regionu. Další službou je kopírování pro veřejnost do formátu A3.
K dispozici je samozřejmě i internet. Na internetové adrese www.vlasim-info.cz najdete nejen veškerou informační agendu, kterou tu vedeme, ale také i důležité informace o institucích, kulturní zprávy, sport a spoustu dalších zajímavostí. Není to pochopitelně stále všechno, je to obrovské množství dat, které se zde zpracovávají, mají tam svůj prostor např. ekologové, tedy vlašimští ochránci přírody, jsou zde odkazy na přírodní zajímavosti a chráněná území. Vše tvoří dohromady jeden zajímavý a kompaktní informační blok se zaměřením pro nejširší veřejnost.
Poskytujeme informace o probíhajících nebo připravovaných akcích. Naší snahou je vytvořit každému, kdo do našeho kraje zavítá, příjemný a nevtíravý servis, dostatek informací o památkových a jiných zajímavých místech a objektech, včetně cen vstupného a otevírací doby, či možnosti bezbariérového přístupu. Dokonalý popis turistických tras, seznam míst, kde je možno si odpočinout, najíst se, či sehnat ubytování nebo nocleh. Naším krédem je přivést návštěvníka do našeho regionu a zdržet ho zde co nejdéle. Podblanicko je nádherný kout republiky. Příroda je zde nezničená, krajina překrásná. Turisté a návštěvníci se zde jistě nebudou nudit.

Pavel Röschel

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Podblanické infocentrum
Zveřejněno 15.04.2000
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA